Olimpos’ta Turizm

Yaz aylarında oldukça yoğun bir sezon geçiren Olympos yıldızlı otellerin bulunmadığı , pansiyon ve ağırlıklı olarak bungalov yani ağaç evlerin yoğun olduğu bir tatil beldesidir. Bu yapısı ile daha çok doğa seven , mütevazi misafir kitlelerine hizmet vermektedir. 100 e yakın pansiyonun bulunduğu Olimpos‘ta pansiyonlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini içinde bulunduran yani yarım pansiyon üzerinden işletilmektedirler.

Türkiye’de ağaç evlerin en yaygın olduğu yerlerden birisi Olympos’tur. Tamamen ahşap yapıları ile doğal bir ortamda tatil yapmak isteyenler için adeta bir cennettir. Yine bir çok pansiyon bahçeler içerisinde , portakal ve nar ağaçlarının gölgesinde konumlanmıştır.Olympos Pansiyon‘da tamamen ağaç evlerden oluşan odalarında ve portakal ağaçları içerisinde misafirlerini ağırlamaktadır.

Pansiyonlar ağaçlar içerisinde ve ağaç evlerden oluşurken Olympos’un çevresi de tamamen ormandır. Çam ağaçları yüksek dağları süslemektedir. Tarihi Likya Yolu’nun geçtiği Olympos bu anlamda bozulmamış çok az sayıda doğal ortamdan birisi konumundadır. Yine sahile giderken bulunan Olimpos Antik Kenti sit alanı oluşturduğu için sahilde herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu hali ile sahili de tamamen doğal ve temiz kalabilmiştir. Koy olan Olympos sahili az dalgalı ve berrak suyu ile eşsiz bir deniz deneyimi yaşatacak az sayıda koydan birisidir.

Mavinin birçok tonunu denizde bulabilirken yüzünüzü karaya çevirdiğinizde zirvesini göremediğiniz , yüksek dağlar sizi karşılar. Doğa anlamında dağ ise en heybetlisi , deniz ise en âlâsı Olympos’ta mevcuttur. Yine tarih anlamında hala keşfedilmemiş yerler , kalıntılar Olimpus’ta karşınıza çıkabilir. Mitolojinin Olympos’ta başladığını belirtirsek ne demek istediğimiz daha iyi anlaşılacaktır.

Olympos teknolojiden , karmaşadan , gürültüden , yapay olan her şeyde kaçıp sığınabileceğiniz doğal bir cennettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: