Olimpos sıradan bir tatil yöresi değildir. Burada ne anlatmak istediğimizi ise sadece Olimpos’a gelip en azından birkaç gün kalarak anlayabilirsiniz.

Deniz , doğa , tarih , yeşil  ve mavinin tonları. Bunlar Olimpos’un doğasında olan güzellikler. Tüm bunların dışında Olympos Ruhu diye adlandılabilecek farklı bir havayı Olympos’ta bulmak mümkün. Olimpos’ta insan kendini farklı ve özgür hissediyor. Sebebi bilinmez ama ne Çeşme ne de ismi duyulmuş başka bir yörede Olimpos’ta olabileceğiniz kadar rahat olamazsınız.

Yine Olimpos sahilinde akşamlar çok farklı. Zifiri karanlıkta el feneri ile sahile yürüyorsunuz. Sahile ulaştığınızda ise gündüz olan kalabalık kadar olmasa da hatırı sayılır bir kalabalık sizi karşılıyor. Küme küme insanlar kumlar üzerine şarkılar söylüyor , sohbetler ediyor. Kİmse kimseye karışmıyor. Karanlıklar içerisinde yıldızları sayarken dalgalar ayak ucunuza kadar uzanıyor.

Olympos günüzü farklı , gecesi farklı , her şeyi ile farklı bir kültür , bir yaşam alanı tarzında sizlerin keşfini bekliyor.