Olimpos‘tan bahsederken özellikle doğal oluşunu hep ön planda tuttuk. Çünkü öyle. Doğal yani. Öyle sonradan doğal da değil üstelik.Kendiliğinden doğal ve henüz bu doğallık bozulmamış. Böyle olunca da haliyle  Olimpos’ta yapılan her türlü sporumsu faliyet doğa sporu olmuş oluyor. Trekking konusunda açıklayıcı bir yazımız mevcut. Trekking dışında Olympos’ta rafting, kaya tırmanışı, bisiklet turları, atv turları ve safari turlarına katılabilirsiniz.

Kuzdere Kanyon’u…

Kuzdere Kanyonu henüz çok meşhur olmamış ve bu haliyle oldukça ilgi çeken bir kanyondur. Olympos’tan yaklaşık 1 saatlik bir yol sonrası tur rehberi eşliğinde buz gibi bir suyun içerisinden kanyon boyunca 4 saatlik bir yürüyüş söz konusu. Olympos Divasa Hotel’in anlaşmalı olduğu turizm firmasına ait tecrübeli rehberlerin eşliğinde tüm alet edevat ( edevat kelimesini oldum olası ilginç bulmuşumdur ) sizlere temin edilmektedir. Yine tur boyunca sizlere karpuz, atıştırmalık ikramlarda bulunuluyor. Öğlen yemeğinde ise Uludere’de balık keyfi yapıyorsunuz.

Çok keyifli ve biraz zorlayıcı olan kanyon gezisi için eğer vaktiniz ve gücünüz varsa turlardan bağımsız gitmeniz, keşif ve heyecan açısından daha makul olacaktır.

 

Kaya Tırmanışları

 

Olympos kaya tırmanışı meraklıları için buluşma noktasıdır. Birçok farklı parkura sahip olması, kolaydan zora doğru bir çok farklı alternatifi olması ve yine bir çok farklı kaya çeşidini bünyesinde barındırması Olimpos’un kaya tırmanışı ile ilgilenenlerin tercih sebepleri arasındadır. Olympos’ta yürürken başınızı kaldırdığınızda kayalarda tırmanan insanlar ve yine kayaların üzerinde yaban keçileri görmeniz olasıdır. Yani Olympos baştan sona özel bir yerdir vesselam.

 

Rafting

Sağlık sorunu yaşamıyorsanız ve yüzme biliyorsanız , ha ayrıca adrenalin seviyorsanız, rafting  muhakkak denenmesi gereken deneyimlerden birisidir. Olympos’tan günübirlik Köprülü Kanyon rafting turları ile bu heyecanı yaşamanız mümkün.

 

ATV ve Bisiklet Turları

 

Olympos bisikletele dolaşmak için uygun bir yer ve kiralık bisiklet bulmak çok kolay. Bunun yanı sıra ATV kiralamak veya ATV turlarına katılmakta mümkün. ATV denen aletin kullanımı cidden çok keyifli. Denemeniz tavsiye olunur.